Witaj!

Koncentrator tlenu
#1
Czy ktoś z forumowiczów miał może styczność z koncentratorem tlenu? Mój ojciec ma zalecenie do tlenoterapii. Leczenie na kilka miesięcy. Sprzęt w mieście do wypożyczenia zazwyczaj niedostępny przez masę potrzebujących, więc konieczny będzie zakup własnego koncentratora. Kompletnie nie wiem, jak wybrać sprzęt do wspomagania oddychania w przypadku duszności. Znalazłam kilka ofert typu Oterapia ale na tym kończą się moje możliwości. Liczę, że ktoś z was podpowie mi na co zwrócić uwagę.
 Odpowiedz
#2
Jeżeli to doraźne podawanie tlenu to pewnie pożyczenie koncentratora się nie opłaci. Koszt miesięczny i kaucja to docelowo więcej, niż zakup nowego koncentratora. Na rynku jest cała masa sprzętu. W zasadzie nie różnią się wiele od siebie. Ważna jest ilość tlenu, który trafia do chorego. Przeczytasz o tym w specyfikacji. Stawiaj jednak na koncentratory od firm, które na tym rynku mają jakąś pozycję.
 Odpowiedz
#3
Dziękuję za Twoją odpowiedź. Sprawdziłam 3 oferty. Najlepsza wydaje mi się ta http://oterapia.pl/oferta/koncentrator-t...apia-olv-5. Myślisz, że warto zaryzykować?
 Odpowiedz
#4
Jak dla mnie ok. Cena dość wysoka, ale na zdrowiu się nie oszczędza.
 Odpowiedz
#5
Żyjemy w takich czasach, że za coraz więcej badań, czy sprzęt medyczny trzeba zapłacić. Trochę mnie przeraża kierunek w jakim to wszystko idzie. Z drugiej strony cieszy dostępność produktów oferowanych przez firmę Oterapia i podobne. Jak wy postrzegacie ten problem?
 Odpowiedz


Skocz do: