Witaj!

Strony (2):
Czy opłaca się dziś sadzić warzywa?
#1
Tak, jak w temacie. Czy waszym zdaniem opłaca się dziś sadzić warzywa? Jak widzę te ceny w sklepie to chyba nie bardzo.. 
 Odpowiedz
#2
Pewnie, że się opłaca. Może i nie są tańsze niż w sklepie ale dużo zdrowsze. A w tych czasach nawet zwykła marchewka ze sklepu aż świeci w ciemności. Zobacz na https://www.twojpasaz.pl mają tam akcesoria do ogrodu co ułatwi Ci uprawę roślin.
 Odpowiedz
#3
No właśnie nie są tańsze, dlatego wydaje mi się, że nie ma sensu przepłacać. Nawet w domu trzeba dawać nawozy.
 Odpowiedz
#4
Hej, ale w domu to się nawozi ziemie naturalnym nawozem jak gnojówka. Nie trzeba sypać chemii by rosło. No i dzięki temu wiemy co jemy.
 Odpowiedz
#5
Na to by hodować warzywa w ogrodzie trzeba mieć dużo czasu. Bo one tego wymagają i wcale to nie jest takie łatwe ani proste. Moja mama zawsze miała własny ogródek. Ja niestety nie mam na niego czasu i jedyne co mam to trawę. _____________
http://www.coolkishop.com/73-zawieszki-charms
 Odpowiedz
#6
Może nie tyle się opłaca co to jest jednak przyjemność zjeść rzodkiewki z własnego ogródka, ja co prawda raczej się nastawiam na byliny http://euroogrod.com.pl/pol_n_Rosliny-og...-3886.html bo przy nich jest najmniej pracy i nie wymagają specjalnej pielęgnacji
 Odpowiedz
#7
Tak, szczególnie że w sklepach warzywa są naszpikowane chemią i świecą w ciemnościach. Ja mam kawałek ziemi i obsadzam go warzywami które mogę wykorzystać w kuchni. Warto też stosować własne nawozy, sprawdzone. Ja nawożę https://adob.com.pl/ i co roku wszystko ładnie obradza. I starcza zawsze do następnych zbiorów.
 Odpowiedz
#8
pewnie, że tak. Już nie tyle dlatego by zaoszczędzić pieniądze, bo uprawa roślin wcale do tanich nie należy. Ale ze względu na zdrowie. U mnie o tyle jest na działce problem, że mam krety. Wszystko mi niszczy i wydaje pieniądze na różnego rodzaju środki. Ostatnio nawet czytam takie poradniki jak te https://rolmarket.pl/Szkodniki-atakujace...15549.html o tym jak się pozbyć tego szkodnika. Bo nie po to sadzę i pielęgnuje, by mi kret zjadał.
 Odpowiedz
#9
Z tego co wynika z artykułu na http://mnarchitekci.pl/zywnosc-ekologicz...niecznosc/ to zdrowe i ekologiczne warzywa będą koniecznością. Szczególnie, że obecnie na rynku mamy bardzo niezdrową rzywność. Osoby, które stawiają na zdrowie na pewno powinny zadbać o własne ogródki.
 Odpowiedz
#10
Ja bym tego nie roztrząsała pod względem opłacalności w kwesti pieniadzy. A zdrowia. Uprawa własnych warzyw, owoców czy innych roślin jest opłacalna pod zględem zdrowotnym. Z nie ma ceny za własne zdrowie. Ostatnio nawet kupiłam growbox z polecenia sąsiada. Zobaczymy jak się sprawdzi.
 Odpowiedz
Strony (2):


Skocz do: